poniedziałek, 18 kwietnia 2016

Grillowanie - polski sport narodowy

Grill ze znajomymi? Gdzie jak nie w altanie!

Polacy znani są z zamiłowania do grillowania, w którym nie ustępujemy wiele nawet Amerykanom. Klimat mamy jaki mamy, więc każdy słoneczny dzień trzeba maksymalnie wykorzystać na przebywanie na zewnątrz.


Projektując ogród i planując zagospodarowanie przestrzeni na część zieleni oraz część przeznaczoną pod zabudowę dobrze jest wziąć pod uwagę kształt i rozmiar altany, którą zamierza się wybudować. Dobrze jest wcześniej przewidzieć kwestie związane z oświetleniem (jakie lampy, skąd przyłącz prądu), podłożem (wylewka, kostka, stopy betonowe) oraz przeznaczeniem altany. 

Ważne są również kierunki świata - należy przewidzieć, czy nasłonecznienie nie będzie zbyt duże w danym miejscu, czy może wręcz przeciwnie, altana będzie usytuowana w miejscu bardzo przewiewnym. 

W takim przypadku dobrze jest zaplanować elementy zieleni, które altanę osłonią, aby zwiększyć komfort i wygodę użytkowania.







Styl architektury - czyli co zrobić aby zachować spójność i harmonię?

Obecnie wiele domów powstaje w bardzo nowoczesnej i minimalistycznej stylistyce. Podążając za gustami klientów, firma DREWNEX oferuje nowoczesne altany, dostosowane do kolorystyki i stylu w którym wybudowano dom.
 

Altana powinna wtapiać się w architekturę otoczenia i stanowić jego dopełnienie. Zdarza się, że ze względu na indywidualne preferencje lub też na ograniczenia związane z dostępną przestrzenią, klient nie decyduje się na konstrukcję wolnostojącą, zamiast której budowane jest zadaszenie przy elewacji głównej budynku. Zwłaszcza w takim przypadku konieczne jest zachowanie spójności stylistyki konstrukcji i elewacji domu.








Kształty, kolory, wybory

Obecnie w kwestii dostępności modeli nie ma praktycznie żadnych ograniczeń. Możemy swobodnie puszczać wodze wyobraźni. 



















Pełna oferta altan dostępna na stronie internetowej: www.drewnex.biz

piątek, 1 kwietnia 2016

Budowa domu jak z klocków LEGO

Budowa domu z drewna jak zabawa klockami LEGO

Kto z nas nie pamięta zabaw klockami z dzieciństwa. Dla jednych były to klocki drewniane, ci nieco młodsi pewnie pamiętają już LEGO. Dzisiaj okazuje się, że budowa domu może przypominać zabawy z dzieciństwa.

Fot. DREWNEX Domy Drewniane

Produkcja domu z drewna rozpoczyna się od przygotowania precyzyjnego projektu. Należy zaprojektować połączenie każdego elementu z jego sąsiadem.  Takie przygotowanie projektu zapewnia później precyzyjną obróbkę i łatwość montażu na placu budowy.

Po akceptacji projektu przez inwestora, rozpoczyna się proces produkcyjny, czyli wycięcie wszystkich połączeń z precyzją do 0,2 milimetra.



Dziecinnie proste

Po przywiezieniu elementów domu na plac budowy, rozpoczynany jest montaż. Dom drewniany w zależności od wielkości może powstać w kilka dni lub kilka tygodni, gdyż elementy nie wymagają praktycznie żadnej dodatkowej obróbki na budowie. Wszystkie elementy są ponumerowane i gotowe do montażu. Z tego powodu tak często zdarza się, że inwestorzy decydują się na samodzielną budowę swojego domu - wystarczy trochę czasu, mnóstwo zapału i umiejętność czytania planu montażu, który nie jest bardzo skomplikowany.

 


Większość mimo wszystko decyduje się na fachowy montaż przez ekipę doświadczonych cieśli i budowniczych. Taka budowa przebiega wówczas bardzo szybko i sprawnie. Zapraszamy do obejrzenia filmu z montażu domku Jutrzenka II!